CFR – FCSB 1-1: Egal care menține speranțele aprinse!

FCSB a remizat pe terenul campioanei en-titre, CFR Cluj, scor 1-1, într-o partidă contând pentru etapa a treia din play-off.

Gazdele au deschis scorul prin Daniel Bîrligea, în minutul 19, în timp ce roș-albaștrii au egalat grație golului superb reușit de Florinel Coman, din lovitură liberă, în minutul 68. Atacantul nostru și-a oferit, astfel, un cadou cu ocazia împlinirii vârstei de 25 de ani, pe care o va sărbători luni, 10 aprilie. FCSB putea obține chiar victoria pe finalul jocului, însă golul reușit de Billel Omrani a fost invalidat pentru ofsaid.

Grație acestui rezultat, echipa noastră rămâne la cinci puncte în spatele liderului Farul Constanța, pe care îl va întâlni lunea viitoare, pe Arena Națională.